Har du interesse for design, digital teknologi og hvordan vi konstruerer fremtidens bygninger? Så er vores podcast noget for dig! Med en ny episode hver uge i tredive uger, får du mulighed for at dykke ned i den teknologiske verden og blive klogere på intelligente bygninger.

img-Smart-Podcast_web-da

Det er på tide, at vores bygninger bliver mere intelligente, så de kan imødekomme fremtidens behov. Vi vil have bygninger som lærer, opvarter og informerer os omkring viden, samtidig med at de indsamler og opbevarer data til fremtidig brug. De skal vide, hvad vi vil have, før vi selv ved det.

For bedre at kunne forstå, hvordan 'Smart Thinking' kan ændre vores byggerier, har vi lavet en podcast som netop giver lytteren et indblik i, hvordan man kan bruge intelligent design som et værktøj til at skabe byggerier med optimal ydeevne og høj komfort, som gør brugerne sundere, gladere og bedre tilpas. Der vil komme en ny episode hver uge, som vil svare på spørgsmålet: Hvor smarte er vi egentlig, når det kommer til intelligent design i bygninger?

Vi har inviteret eksperter fra både WSP og firmaer såsom IBM, Siemens, Mitie og Cordless Consultants for at undersøge, hvordan vi kan skabe en simpel proces for intelligente byggerier. Vi prøver at forstå, hvordan intelligente bygninger kan løse problemer og skabe utrolige muligheder for fremtidens byer.

Lyt og download vores podcast her: Smart Thinking Podcast

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40Listen on Google Play Musicorange_white_64-94fc761